Tekirdağ 1 Şubesi

EBS Çorlu İşyeri Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Tarih:    22.02.2015 Pazar

Toplantı açılışında konuşan  EĞİTİM BİR SEN Çorlu Temsilcisi Bülent KAYA :

 

“Düzenlemiş olduğumuz İş yeri temsilcileri toplantımıza hoş geldiniz diyerek toplantımızı açıyorum” diye konuştu.

 

"Toplantımızın yapılması için Öğretmenevi nin Restoran bölümünü bizlere tahsis eden Kurum Müdürü Cihan KAÇMAZ’ a teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu

 

"Değerli arkadaşlar sendikamızın Çorlu İlçe bazındaki çalışmaları meyvesini vermeye devam ediyor. Bunu neye göre söylüyorum, siz okul temsilcilerimizin yüksek gayretleriyle yapmış olduğunuz sendikal kazanımlar konusundaki tanıtımlar, sendikamıza üye kazandırmıştır. Bu da bizim ilçe teşkilatı olarak üye sayımızın gün geçtikçe daha da büyümesini sağlamış ve şu an itibarı ile Çorlu İlçesinde Eğitim Bir Sen liderliği eline almıştır. Sendikamız Anadolu illerinden sonra Trakya bazında da lider konuma doğru ilerlemeye başlamıştır ve önümüzdeki 2015 Mayıs mutabakatıyla birlikte tüm Tekirdağ bazında sizlerinde gayretiyle yetkili sendika olacağımıza inancım sonsuzdur.

 

Okullarımızda dikkatimi çeken bir unsuru söylemeden geçemeyeceğim.

 

Arkadaşlar bizler okullarda sendikamızın tanıtımı amacıyla çeşitli basın yayın , broşür ve kitapçıkları kullanıyoruz, maalesef ki okullarımızı sendikal ziyaretlerimiz sırasında sendikamızca tanıtım ve bilgilendirme amaçlı basılan kitapçık ve broşürlerimizi sendika panoları ve öğretmenler odalarında pek rastlayamadık. Özellikle sendikal pano broşürlerimizi ve kitapçıklarımızı bu alanlarda lütfen güncel bir şekilde bulunduralım.

               

Toplantımıza ilgi gösterip katılım sağlayan tüm arkadaşlara, bize ayırdıkları zaman için teşekkür ederim"  diyerek konuşmasını tamamladı.

               

EĞİTİM-BİR-SEN Çorlu İş yeri Temsilcileri toplantısına Yönetim kurulu, İl Disiplin Kurulu Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve  40 ‘ın üzerinde İş yeri temsilcisi katılım sağlamıştır. Toplantıda ayrıca sendikal faaliyetler hakkında çeşitli öneriler dile getirilmiştir.

 

 

SENDİKAL  FAALİYET  VE NÖBET ÜCRETİ İÇİN OKUL ZİYARETLERİ

EĞİTİM-BİR SEN Çorlu olarak okullarımıza yapmış olduğumuz iş yeri ziyaretlerinde okul idaresi ve öğretmenlerimize sendikal tanıtımlarımızı yaptık. Bununla birlikte güncel sendikal talebimiz olan angarya ya hayır, nöbete ücret için imza kampanyasına destek istedik. Sendikamız Çorlu da ki çalışmalarında 1000’ e yakın imza toplamıştır.

           

Ziyaret edilen okullardan bazıları şunlardır:

 

ALİ KAYAN İLKOKULU VE ORTAOKULU, MEHMETAKİF ANADOLU LİSESİ, ATAKENT ORTAOKULU VE İLKOKULU, ATATÜRK İLK KULU, UNCULAR ORTAOKULU, MEHMETÇİK İLKOKULU, ERGENE İLKOKULU, TİCARET VE SANAYİ ODASI İLKOKULU, MELAHAT KOZAR ORTAOKULU, VEHBİ GÜNAŞTI İLKOKULU, ÖZEL İDARE İLKOKULU, PİNHAS ORTAOKULU, ÇORLU ANADOLU LİSESİ, UNİLEVER İLKOKULU, GAZİ İLKOKULU.

Haber: Ümit BİLİR